Az előrejelzések szerint azonban még az idén sem a belföldi kereslet lesz a húzóerő a magyar gazdaságban. Egy évtizeddel korábban ezt a kijelentést még akár örömtelinek is nevezték volna közgazdászok, mivel szinte az exportpiacon elért sikeresség volt a gazdaság egyetlen mércéje. Azóta azonban kiderült, hogy nem növelhető a végtelenségig a külföldtől való függésünk sem. Ha kicsit későn is, de rájöttünk, hogy ahogyan az ember életében, a gazdaságban is a kiegyensúlyozottság a legfontosabb. A kereskedők számára is releváns tehát, hogy az a növekedés, amelynek most még csak a csírája látszik, fenntartható lesz-e.
Az erőn felül eladósodott lakosság aligha tudja további hitelekből fedezni a fogyasztását, a kérdés csak az, hogy egyáltalán beindul-e érezhető növekedés a vásárlásokban. A jövedelemadó-kedvezmények ugyanis átlagban alig ellensúlyozzák a megemelkedett hiteltörlesztést. A foglalkoztatottság a válság előtti szinten van ugyan, azonban a szociális juttatásokról ugyanez nem mondható el. A korábbi tapasztalatok pedig azt mutatják, hogy hiába érkezik jelentős külföldi tőke, a munkahelyek számán ez alig látszik meg. Ebben a helyzetben a legnagyobb tartalékot az jelenti, ha a krízis lecsengésével visszagyengül a svájci frank, de remélhetőleg ekkor sem rohan majd mindenki hitelt felvenni. Mert úgy egy évtized múlva ugyanitt tarthatunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.