A korrupció a szegénység egyik legfőbb oka, ugyanakkor komolyan hátráltatja a nyomor felszámolását is - nyilatkozta Peter Eigen, a Transparency International elnöke. Az ellene folytatott harc eredményei ellenére a szervezet 10 pontos skáláján az idén 70 ország 3 pontnál kevesebbet ért el. Egy adott ország 10 pont esetén számítana teljesen korrupciómentesnek, de még az első helyezett Izland is csak 9,7-et kapott. A leginkább korruptnak számító Csád, Banglades és Türkmenisztán a világ legszegényebb országai közé tartozik.
Több átfogó kutatás is arra az eredményre jutott, hogy a korruptnak tartott országokba jelentősen kevesebb külföldi tőke áramlik. A korrupció megszüntetése és a fogadó országok vezetőinek felelősségteljes viselkedése nélkül a fejlődő országoknak juttatott nemzetközi segélyek sem érhetik el kitűzött céljukat. Az áldatlan közéleti állapot leküzdése nem csak a szegény államok feladata. A fejlett ipari országoknak arra kellene ügyelniük, hogy saját vállalataik ne keveredjenek külföldön megvesztegetési ügyekbe, amellyel azután csak megerősítik az addigi rossz gyakorlatot - figyelmeztet a szervezet.
A teljes cikk az alábbi linkre kattintva olvasható. (VG)
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.