Az MMPP a Szociális és Munkaügyi Minisztérium támogatásával működő, a Gazdaság- és Vállalkozáselemző Intézet (GVI) által kidolgozott és fejlesztett online lekérdezést biztosító adattár, amely az Állami Foglalkoztatási Szolgálat és a GVI által végzett empirikus vállalati adatfelvételek eredményeit felhasználva tájékoztató adatokat nyújt a munkavállalóknak, munkát keresőknek, munkaadóknak és képző intézményeknek a vállalkozások várható munkaerőigényéről és segíti az elemzőket a munkaerőpiac elemzésében.
Az MMPP az interneten keresztül a http://mmpp.hu címen érhető el. Az MMPP bővítése eredményeként az egyik újdonság, hogy az adatbázisban immár elérhetőek az Foglalkozatási és Szociális Hivatal és jogelődjei 1991 szeptembere óta félévente végzett munkaerő-piaci prognózis adatfelvételeinek 1993 és 2003 közti adatai, olyan kiemelt kérdésekre, amelyek 1993-tól kezdve minden adatfelvételben feltettek.
Ezáltal mód nyílik a munkaerő-piaci adatok idősoros lekérdezésekre úgy, hogy egyszerre több szempont (régiók, megyék, gazdasági ágak szerint, létszám-kategóriák vagy külföldi tulajdon aránya) szerinti bontásban is végezhetünk vizsgálatokat. Az új fejlesztés eredményeként 19 mutatót tartalmazó, 1993-ban induló idősorok és a 156 mutatót tartalmazó, 2005-ben kezdődő idősorok közül választhatunk.
Másik újdonságként az MMPP adatbázisa a 2006-os adatfelvétel után immár az SZMM és a GVI 2007-ben lebonyolított közös vállalati felvételének eredményeit is elérhetővé teszi bárki számára az interneten. E két felvétel során 2006-ban 6046, illetve 2007-ben 7247 magyarországi vállalkozás vezetője válaszolt személyes megkérdezés keretében az Állami Foglalkoztatási Szolgálat és a GVI kérdezőbiztosai által feltett kérdésekre. A mintákban mindkét esetben szinte teljes egészében lekérdezésre került a legnagyobb, a foglalkoztatásban legjelentősebb szerepet kapó vállalatok csoportja. Az MMPP-ben közzétett adatok e vállalatoknak a foglalkoztatással és a várható munkaerőigényekkel kapcsolatos várakozásait, szándékait és véleményét tükrözik.
Az MMPP segítségével bárki megismerheti a magyar üzleti szektor legfontosabb cégeinek a foglalkoztatási döntésekre, a létszámfelvételi tervekre, a szakmánkénti várható munkaerő-keresletre, a hiányszakmákra, a pályakezdők alkalmazására és a cégeknél folyó gyakorlati képzésre vonatkozó véleményét. Az első fejlesztéshez
hasonlóan az adatok itt is tetszés szerint megkaphatók és elemezhetők a felhasználók számára több vállalati háttérváltozó (cégnagyság, ágazati hovatartozás, külföldi tulajdon aránya, üzleti helyzet) és regionális, megyei csoportosítás szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.