A többi pártok azonban támadással válaszoltak, mert – mint hangoztatják – az eddig felhalmozott tetemes adósság, és a kedvező konjunktúra idején folytatott pazar költekezés miatt most nincs szabad mozgástér a kereslet és a gazdaság élénkítésére, az állami kiadások növelésére. Gordon Brown azzal az okfejtéssel szólította meg az ellenzéket, hogy most a hitelfelvételek növelése jelenti a felelős politikát, mert csak így lehet fenntartani a kibocsátást, a növekedést, ami feltétele az adóbevételek újbóli emelkedésének és a GDP-hez viszonyított deficitek későbbi mérséklésének.
A kormányfő azzal érvelt, hogy egyszerre kell megbirkózni a fenyegető hitelszűkével, illetve a nyersanyagok és élelmiszerek árának emelkedésével, jóllehet az árupiacok már egy ideje túljutottak a drágulási hullámon, és most széles körben esnek a jegyzések. Bár az északi-tengeri szénhidrogén-kincs jelentős erőforrásként áll a brit gazdaság rendelkezésére, Brown mégis szükségesnek mondta az olajtól való függés csökkentését.
A kormányfő emellett programot hirdetett a pénzügyi visszaélések megelőzésére, és az elkerülhetetlen gazdasági szerkezetváltás újabb veszteseinek támogatására. Fiskális ösztönzés gyanánt egyébként a kormány – mint a Financial Times emlékeztet – már korábban mérsékelte az illetékeket, és befagyasztotta az üzemanyagok fogyasztási adóját.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.