Simor András úgy fogalmazott: amikor a Nemzetközi Valutaalaphoz (IMF) fordultak, még nem tudták kiszámítani, hogyan végződnek a megkezdődött folyamatok. Az IMF vésztartalékot tud nyújtani, ezért keresték meg a szervezetet. Hozzátette: eredetileg arra kérték a Valutaalapot, hogy tartsa titokban az MNB megkeresését.
Viszont mivel az Európai Bizottsághoz is eljutott a hír, úgy döntöttek, hogy – tekintve, hogy már többen tudnak az akcióról – inkább maguk hozzák nyilvánosságra az információt. Az MNB elnöke kijelentette: Magyarországot nem minősítették le, csak megfigyelési listán van. Az elnök szavai szerint "minden nap ott fognak állnia piacon", gondoskodva a stabilitásról.
Magyarország kockázati tényezőiről elmondta: a magas államadósság, valamint a devizahitelek nagy tömege emeli az országkockázatot. Arra a kérdésre: elképzelhető-e az államcsőd, Simor úgy fogalmazott: ennek gyakorlatilag nulla az esélye, mivel a gazdaság erősödött, a bankrendszer pedig stabil.
Az MNB elnöke szerint a magyarországi helyzet nem hasonlítható az Egyesült Államokban tapasztalttal, mivel ott az ingatlanok értékének 110 százalékára adtak hiteleket. Ezzel szemben Magyarországon az ingatlanok becsült értékének csak 70 százalékára adnak jelzáloghitelt a bankok, tehát a kockázat itt jóval alacsonyabb.
Az adócsökkentéssel kapcsolatban úgy nyilatkozott: továbbra is fontos gazdasági intézkedésnek tartja, de csak a gazdaság stabilitásának biztosítása után kerülhet rá sor.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.