A világválságok idején nem ritka, hogy korábban nem preferált régiók törnek előre. Napjainkban például úgy tűnik, Afrika néhány országa akár kellemes meglepetést is okozhat, az ázsiai kisebb-nagyobb tigrisek vonzereje és növekedési esélyei pedig tartóssá válhatnak.
Az Afrikába beáramló külföldi működő tőke tíz év alatt évi 2 milliárd dollárról 50 milliárdra nőtt. A korábban a mérhetetlen szegénységet, az éhezést és az eladósodottságot jelképező kontinensen az államok valójában kezdik kinőni az adósságaikat. A GDP-arányos hitelállomány 68 százalékáról 19 százalékra apadt, és vannak országok, például Nigéria, amelyek teljesen visszafizették hátralékukat. Brazília, Oroszország, India, Kína a következő években is megőrizhetik vonzerejüket.
A globális listán Oroszország az 5. helyről a 3., India a 7.-ről a 4., Brazília pedig a 8.-ról a 6. helyre léphet elő – prognosztizálja a KPMG legutóbbi globális vállalati felmérése. Akiktől pedig sikerül levegőt elszívniuk az elsősorban Németország, az Egyesült Államok, Nagy-Britannia, Japán, Szingapúr és az Egyesült Arab Emirátusok lehetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.