A José Manuel Barroso bizottsági elnök által bejelentett csomagterv elemei, így a fedezeti alapokra, a túlzott eladósodásra vagy a betétesek védelmére vonatkozó elképzelések csak több hónap alatt alakulnak át konkrét előterjesztésekké.
A reformcsomag legfontosabb eleme, a felügyeleti rendszer összehangolása például ősszel kerülhet a tagállamok és az Európai Parlament elé, és ideális esetben 2010-re léphet életbe az egész új szabályozási rendszer. Az elképzelések szerint két új uniós szintű felügyeleti testületet alakítanának ki, közülük az egyik az Európai Központi Bankon belül követné nyomon a rendszerszintű kockázatokat, a másikban pedig a tagállamok felügyeleteinek képviselői ellenőriznék a pénzpiacok napi működését.
A Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete által kidolgozott tervezet az egységes uniós ellenőrzésről 80 százalékban megegyezik a brüsszeli javaslattal – mondta el lapunknak Farkas István, a szervezet vezetője. Az ellenőrző szervek közötti együttműködést tegnap hat régiós állam – köztük hazánk – közös nyilatkozatban biztosította támogatásáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.