Közel 200 milliárd forintot osztanak szét 2010-ig a települések felújítására az Új Magyarország fejlesztési terv (ÚMFT) keretében. Ez az óriási összeg részben a főterek újjávarázsolására, részben szociális célú beruházásokra (például panellakások felújítására) megy el.
Általános a remény, hogy a rehabilitációs beruházások élénkítik az idegenforgalmat és a helyi gazdaságot, munkahelyet teremtenek, növelik az érintett települések vonzerejét, s élhetőbbé is teszik azokat. A minap Győr barokk főterének felújításáról írták alá a támogatási szerződést.
Az ÚMFT keretében a régiókban eddig 196 pályázó nyert öszszesen 9,2 milliárd forintot kis léptékű településfejlesztésre. A nyár elején újabb 10 milliárdos keretre ismét megjelentek e regionális pályázatok. Kutatói vélemény szerint örvendetes, hogy az állam és az önkormányzatok fokozatosan felismerik a városrészek rehabilitációjának társadalmi jelentőségét, ám probléma, hogy a szakemberek még mindig elsősorban az épített környezet megújítását értik a városrehabilitáció alatt.
Ezzel szemben a társadalmi és gazdasági környezetet is érintő, alulról építkező, a helyi társadalmat a folyamatba aktívan bevonó programok nálunk még jelentős lemaradásban vannak Nyugat-Európához képest.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.