Az üzleti szférán belül különösen a szolgáltató cégek várakozása javult jelentősen, de az építőipar kivételével a többi ágazaté is kedvezőbb lett. Az iparban szeptemberhez képest egyaránt kissé javult az elmúlt és a következő időszaki termelés megítélése, nem változott viszont a rendelésállományról, ezen belül az exportról alkotott vélemény. A saját termelésű készleteket ellenben valamivel magasabbnak érezték a válaszolók.
A foglalkoztatási szándék az iparban javult, az építőiparban és a kereskedelemben nem változott, a szolgáltatók körében viszont romlott. A fogyasztók munkanélküliségtől való félelme jelentősen csökkent. Az iparban további áresésre számítottak a válaszadók, az építőiparban is erősödött az árcsökkentési szándék, a szolgáltatók körében viszont közel azonos a következő három hónapban árcsökkentést és -emelést tervezők aránya. A kereskedelemben októberben – szeptemberhez hasonlóan – öszszességében nem terveztek jelentős árváltozásokat a következő három hónapban. A fogyasztók inflációs várakozásai jelentősen mérséklődtek.
A GKI és az Erste Bank tegnapi előrejelzése szerint pedig a negyedik negyedévben már szerényen nőhet is a magyar gazdaság, miután ősszel elértük a viszszaesés mélypontját. A 2009-es 6-7 százalékos recesszió után a kutatók jövőre stagnálásra számítanak és megjegyzik: az új kormány lényegesen eltérő makrohatású gazdaságpolitikát aligha valósíthat meg, de a részleteken változtathat. A tanulmány szerint a külső egyensúly látványosan javul, a belső pedig megfelel a nemzetközi követelményeknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.