Az elemző intézet meglátása szerint a Magyarországot hátráltató egyik tényező a rendkívül alacsony foglalkoztatottság, amely 2007-ben a második legrosszabb volt az Európai Unióban. Ez egyszerre jelent közvetlen és közvetett terhet a gazdaság számára, mivel csökkenti az elérhető munkaerő állományát és megterhelést jelent a költségvetésnek is.
A Political Capital problémaként említi, hogy az állami újraelosztás 2009-2010-ben a Magyarországon legmagasabb a régióban. A bonyolult adórendszer serkenti az adóelkerülési kedvet. Az elemzés hozzáteszi: a 2010-es választások várható győztese, a Fidesz nem mutat elkötelezettséget a reform mellett.
A túlterjedt bürokrácia és a túlzottan központosított elosztás a korrupció melegágyai. A becslések szerint 1 trillió forint tűnik el évente illegális csatornákon emiatt. A Political Capital szerint a korrupció nem csak a közszférában jelent gondot, ahol 400 milliárd forint szivárog el, hanem a magán szektorban is, ahonnan évi 600 milliárd tűnik el.
A Political Capital kiemeli az etnikai feszültségeket is, mint hátráltató tényezőket. A Jobbik stabil támogatással rendelkezik, az etnikai konfliktusok megfékezésére tett kísérletek kudarcot vallottak. A roma népesség magas fokú inaktivitása a társadalombiztosítási rendszer és a munkaerőpiac számára is veszélyt jelent. A romaellenesség az elemzők szerint a választások előtt megerősödik majd, tovább rontva ezzel Magyarország nemzetközi megítélését.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.