A válaszadó cégek mindössze 10 százaléka számolt be arról, hogy az elkövetkező 3 hónapban elbocsátásra készül - közölte Dara Péter ügyvezető igazgató. A tanácsadócég az elmúlt egy évben rendszeresen vizsgálta a trendeket, s novemberi adatok alapján fény látszik az alagút végén.
Az összesen mintegy 380 ezer munkavállalót foglalkoztató 812 munkáltató jelentős része a szervezeti hatékonyság javításának lehetőségét a vezetési képességek fejlesztésében látja. A recesszió leküzdése érdekében jövőre a cégek 70 százaléka tervezi a középvezetőinek a fejlesztését, s a vezetőképzés került a vállalati képzések toplistájának élére.
Egyre jobban felértékelődik ugyanakkor a friss felmérésben résztvevők véleménye szerint a jövőre is gondoló munkáltatóknál a tehetségmenedzsment kérdése, mely a szorult helyzetből való kilábaláshoz, s cégek jövőbeli sikerességéhez ugyancsak fontos eszköz lehet. A DGS GLOBAL RESEARCH szakértői ugyanakkor az elmúlt időszakban gyakran szembesültek azzal, hogy a tehetségprogramok nem találnak megfelelő fogadtatásra, nem érik el a kívánt hatást, nem épülnek be szervesen a vállalati kultúrába. Arról nem is beszélve, hogy a már működő rendszerek fenntartása kérdőjeleződött meg számos szervezetnél a válságnak köszönhetően.
Az Akkreditált Felnőttképzési Intézmények Országos Egyesületének (AFIOE) novemberi hírleveléből is az derül ki, hogy változatlanul csökkenő tendenciát mutatnak a csoportos létszám-leépítési statisztikák: a recesszió hatásaként jelentkező elbocsátások száma 70 százalékkal elmaradt a csúcsként számon tartott márciusi hónap adataival szemben.
Az új munkaerő-igény tekintetében azonban jelentős elmaradás mutatkozik, amely összefüggésbe hozható az októberben állást keresők számának alig egy százalékos emelkedésével.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.