Hangsúlyozta: a Munkástanácsok programjának elsődleges célja a foglalkoztatás bővítése, az új munkahelyek létrejöttének támogatása. Palkovics Imre rámutatott: a rendszerváltás utáni időszakban a munkavállalók reálkeresete évente 0,4 százalékkal emelkedett, a foglalkoztatás mértéke gyalázatos szintű, az összlakossághoz képest 30 százalékot tesz ki, a munkaképes lakosságon belül pedig 52-56 százalékot ér el a foglalkoztatottság.
Az elnök emlékeztetett arra, hogy a rendszerváltás után 1995-ig mintegy 1,5 millió munkahely szűnt meg. A foglalkoztatás prioritását a mindenkori kormányok rendszeresen megfogalmazták, de ritka időszaktól eltekintve úgy privatizáltak, támogatták a gazdaságot, szervezték át a szakképzést, hogy az a foglalkoztatást nem bővítette - tette hozzá.
Palkovics Imre hangsúlyozta, hogy a Munkástanácsok programjának elsődleges célja a foglalkoztatás bővítése, az új munkahelyek létrejöttének támogatása. Kitért arra, hogy gazdaságot nyomasztja az államadósság, a helyzet egyik megoldása szerinte, ha "nem fizetjük".
A helyzetet értékelve a Munkástanácsok elnöke szólt arról, hogy az itt működő tőke - az alacsony bérek és az államtól kapott támogatások révén keletkező profitját - kiviszi az országból, és nincs lehetőség a fejlődésre. A Munkástanácsok szerint mindenképpen helyre kell állítani az ország fizetőképességét, a munka becsületét. Az összes társadalmi és szociális gond megoldásának kulcsa a foglalkoztatás bővítése.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.