"A szövetségi alkotmánybíróságnál fogunk az euróországok által Görögországnak szánt hitelek ellen panaszt emelni" - közölte Starbatty a Rheinische Post szerkesztőségével. A közgazdászok azzal érvelnek, hogy a hitelek a maastrichti szerződés megszegését jelentik: mert a hitelekre megszabott kamatláb nem éri el a görög kötvényekre számított piaci kamatot.
"Közgazdaságilag sincs értelme a segélynek Németország ugyanis jó pénzt dob ki rossz célra" - fogalmazott Starbatty. A közgazdász úgy látja, jobb lenne, ha Görögország kilépne az euróövezetből, és a hitelezők lemondanának a követeléseik egy részéről.
Ezzel párhuzamosan a Reuters tudósítása szerint a Handelsblatt egy magát megnevezni nem kívánó német kormánytagra hivatkozva azt írja, hogy a vasárnap jóváhagyott 30 milliárd eurós támogatás csak az első lépés, a végső összeg ennek kétszerese is lehet.
Az alkotmánybírósági kezdeményezés már korábban felmerült, olyannyira, hogy az Európai Központi Bank illetékes keményen kritizálta Németország álláspontját. Lorenzo Bini Smaghi, az Európai Központi Bank (EKB) igazgatótanácsának egyik tagja a Die Zeitnek március végén adott interjúban arra figyelmeztetett: ha Görögország összeomlik, az európai, így a német állampolgároknak is többet kell majd fizetniük, mint ha most megsegítenék Athént.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.