Két rövid passzust rejtettek az egyes pénzügyi és gazdasági tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvénybe, amelyek elfogadásával a kormány többségi tulajdonú nonprofit gazdasági társasággá alakítaná át a jelenleg fele-fele részben állami, illetve államháztartáson kívüli tulajdonban lévő két alapítványt – tudta meg a Népszabadság.
A Magyar Vállalkozásfejlesztési Alapítvány (MVA) 1990-ben alakult azzal a céllal, hogy támogatást nyújtson a magyarországi kis- és középvállalkozások létrejöttéhez és fejlődéséhez. A független szervezet induláskori 4,2 milliárd forintos alaptőkéjét a kormány, a kereskedelmi bankok, és az érdekképviseletek biztosították. Az alapítók egyelőre nemigen hallatták hangjukat.
Az alapítvány küldetése sokféle módon végigvihető, függetlenül a formától, illetve az intézménytől. A működtetés részleteit az új alapszabály határozza majd meg, ami még nem ismert – magyarázza a hallgatást Wimmer István, a Munkaadók és Gyáriparosok Országos Szövetségének főtitkára.
A két évvel későbbi Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány szüleménye az üdülési csekk, amelynek forgalmazása több milliárd forintos hasznot hajt évente, amelyből a rászorulók rekreációját támogatják. Mindez most veszélybe került a kormány törvénymódosítási javaslata miatt – állítja Pataky Péter, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetségének elnöke.
Pataky Péter azt mondja, minden lehetséges jogi fórumot végigjárnak érdekeik védelmében. Akár a strasbourgi Európai Bíróságig is elmennek. Ott bizonyosan megértik, miért elfogadhatatlan számunkra a változás. A kormány által erőltetett átalakítás ugyanis éppen az ellentéte az európai folyamatoknak. Tőlünk nyugatra egyre szélesebb körben vonják be az érintetteteket a döntéshozatalba, nálunk inkább kirekesztenék belőle.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.