A fejlett nagygazdaságok kilátásairól úgy nyilatkozott a hitelminősítő, hogy nagy kockázatnak vannak kitéve, az előttük álló kihívások miatt. A kihívásokra példaként említetté, hogy ezeknek a kormányoknak a gazdasági növekedést olyan időszakban kell élénkíteniük, amikor költségvetési ösztönzés ténylegesen már nem áll rendelkezésre.
A múlt hónapban a Standard & Poor’s (S&P) hitelminősítő megerősítette és érvényben hagyta Nagy-Britannia „AAA” besorolását terhelő, leminősítés lehetőségére utaló negatív kilátást. Így a Anglia a legnagyobb olyan gazdaság melynek adóskockázati besorolására valamely hitelminősítő negatív kilátást jelentett be.
A S&P még tavaly májusban rontotta negatívra a brit adósosztályzat kilátását, arra az akkori becslésre hivatkozva, hogy a brit nettó államadósság 2014-re megközelíti a bruttó hazai termék 100 százalékát.
A brit kilátás tavalyi módosítása komoly aggodalmakat okozott, ugyanis a hasonló költségvetési és államadóssággondokkal küszködő Egyesült Államok ugyanilyen szintű adósosztályzata sincs biztonságban, márpedig az amerikai „AAA” a piaci kockázat megítélés globális alapmércéje.
Az Egyesült Államok adósosztályzataira mindazonáltal az összes hitelminősítő továbbra is stabil kilátást tart érvényben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.