Az Eurostat adatai szerint ez a harmadik legmagasabb bővülési ütem, a legnagyobb emelkedést Lettországban (66,6 százalék) és Észtországban (37,8 százalék) mérte az Európai Unió statisztikai hivatala. Az új ipari megrendelések júliusban csökkentek az EU-ban az előző hónaphoz képest, éves alapon 12,5 százalékos bővülést mértek. Az egy évvel ezelőttihez képest 11,2 százalékkal nőttek az új ipari megrendelések a valutaunióban. A legnagyobb vesztes Dánia volt júliusban, ahol 22,1 százalékkal esett vissza az érték az előző hónaphoz viszonyítva, Görögországban 5,4 volt a csökkenés.
Júliusban esett az ipar teljes rendelésállománya az euróövezetben az előző hónaphoz képest, ez azt mutatja, a havi konjunktúra nem volt túl kedvező a kontinensen. A csökkenés mértéke 2,4 százalék volt júniushoz viszonyítva. Az Európai Unióban 2,3 százalékos esést mértek azután, hogy júniusban még 2,5 százalékos volt a növekedés. Magyarországon 3,4 százalékos volt a bővülés: az országok többségében visszaesésről számoltak be.
Levon az eredményünk fényéből, hogy a látványos javulást nagyon alacsony bázishoz képest értük el. 2009 nyarán ugyanis még minden az üzembezárásokról, a készletek feléléséről szólt, és Nyugat-Európa is épphogy elindult a kilábalás felé. Ha viszont a mostani törés az európai konjunktúrában tartósnak bizonyul, akkor a dupla recesszió miatt aligha tudja a magyar ipar tartani a korábbi ütemet. Egyelőre azonban van esély, hogy csak egyszeri megingásról van szó, ráadásul a nyári hónapoknak rendszerint kisebb a súlyuk az ipari termelésben, mivel ilyenkor normál üzemmenet szerint sok helyen néhány hetes leállást tartanak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.