A hitelminősítők különböző mértékűnek látják a kockázatot egy országgal kapcsolatban, abban azonban nem látnak különbséget, hogy Magyarország nem szokványos gazdaságpolitikára vállalkozott - mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke.
Kovács Árpád szerint, amikor egy állam bajban van, általában privatizál és megszorításokban gondolkodik, de a kormány programja, amelynek egyik része az adócsökkentés, a lakosság széles körének ad lehetőséget a fogyasztás növekedésére.
Ezeket az újításokat a hitelminősítők a vérmérsékletük szerint látják. Ehhez még hozzárendelődik az is, hogy máshogy látják azok, akik meghatározott érdekkörhöz tartoznak, és azok, akiknek az érdekkörük távolabb esik a kérdéstől - emelte ki az elnök.
Mint fogalmazott, a leminősítésben van egy adag bizonytalanság és egy adag spekuláció is, ennek megfelelően ha ezt higgadtan kezeli, és bizonyítani tudja a kormány, hogy a modell működik és felmérte a kockázatokat, akkor a kérdés megoldódik.
Hozzátette azonban, hogy a leminősítésre nem lehet legyinteni, hiszen az üzenet, "riasztólövés", de megfelelő helyen kell kezelni.
Kovács Árpád szerint, ha a gazdaság terhei csökkennek és a világgazdasági környezet is kedvezően alakul, akkor "utolérjük magunkat", és "goromba beavatkozás" nélkül eljutunk oda, hogy azt mondjuk: megérte megtenni ezeket a lépéseket.
Ez függ attól is, hogy mennyire viseli el a lakosság a kormány lépéseit, és mennyire van bizalom a kormányzat irányt - tette hozzá a Magyar Közgazdasági Társaság elnöke, az Állami Számvevőszék korábbi elnöke.
Inforádió-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.