Maryland, Új-Mexikó, Dél-Karolina, Tennessee és Virginia jelenlegi Aaa besorolásának lehetséges változtatását helyezte kilátásba a Moody’s arra az esetre, ha az Egyesült Államok szuverén államadósságának besorolását szintén lejjebb módosítaná a szervezet. A szövetségi államok adósság besorolása a szabályok szerint megegyező, vagy alacsonyabb lehet az ország minősítésénél.
A Moody’s indoklása szerint ezek az államok külső gazdasági hatásoknak való kitettsége a többieknél jóval erősebb. A rizikófaktorok között a makrogazdasági érzékenységet, a tőkepiacok stabilitását, és a központi bevételektől való függést jegyezte meg a hitelminősítő. A szervezetnél most azt vizsgálják, hogy az USA lehetséges leminősítésével az államok fiskális pozíciója hogyan változna, illetve azt, hogy a kormányzat elég erős-e ahhoz, hogy a leminősítéssel járó kötvetkezményeket kezelni tudja.
A New York-i székhelyű hiteminősítő július 13-án jelentette be, hogy leminősítési vizsgálat alá veszi az Egyesült Államokat. A világ legerősebb gazdasága a többi hitelminősítőnél – a Standard&Poor’snál és A Fitch Ratingsnél – is már vizsgálat alatt áll.
A Moody’s jelezte, hogy ha a Kongresszus és a Fehér Ház nem tud az adott határidőig megegyezni az amerikai adósságplafon emeléséről, akkor biztosan leminősítik az országot. Az államok leminősítése nem automatikusan történik, egyesével fogják megvizsgálni az eseteket.
Ha ugyanis a döntéshozók nem tudnak augusztus 2-áig megegyezni az 14290 milliárd dollár adósságplafonjának emeléséről, akkor a kincstár nem lesz képes finanszírozni az esedékes tartozást.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.