"A Nemzetközi Valutaalap és az Európai Központi Bank tapasztalt és független szakértői abból indulnak ki, hogy Görögország 2012-től kezdődően tartósan ki tudja gazdálkodni a költségvetési többletet" - írta Schäuble az EU parlamenti képviselőihez intézett levelében. A miniszter megfogalmazása szerint ezért esély van arra, hogy ha Athén végrehajtja a kívánt reformokat, gazdasága helyreállhat. Ugyanakkor Schäuble arra figyelmeztetett, hogy hibás lenne az uniós csúcstalálkozón elfogadott döntésektől csodát várni, a dél-európai országoknak továbbra is mindent meg kell tenniük a válság leküzdésére.
Közben Philipp Rösler német szövetségi gazdasági miniszter szerdán arról tanácskozik a német vállalatokkal, hogyan lehetne Görögországban felpörgetni a növekedést. Mint arról a Die Welt beszámol, a szerdai "befektetési csúcson" a német vállalatok képviselőivel egyfajta "Marshall tervről" tanácskozik majd, ennek célja a görög versenyképesség erősítése. Rösler tervei szerint Németország elsősorban a turizmus és az energetika területén pörgetné fel a befektetéseket.
A jelek szerint a tervet a német vállalati szféra és a szakértők is támogatják, Volker Treier, az Ipari és Kereskedelmi Kamara vezetője úgy nyilatkozott, a görög gazdaság rendbehozatal a német adófizetők érdeke. Emlékeztetett arra, hogy a német cégek számára jelenleg komoly gondot jelent a hitelhez jutás Görögországban. A kölni német gazdaságkutató intézet vezetője, Jürgen Matthes megfogalmazása szerint a görög befektetési segítség win-win lehetőséget jelent. A görög gazdaságot a felszínre rántó rövidtávú impulzusok ugyanis kéz a kézben járnak egy hosszú távú átstrukturálási programmal.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.