EU-tagállamként Ausztriának meg kell valósítania ezt a célkitűzést 2015-ig, de az arány tavaly még csak a GDP 0,32 százalékát tette ki, idén pedig 0,3 százalékra esett vissza. Pedig Svédország, Dánia, Hollandia és Luxemburg már elérte a 0,7 százalékos célt.
Jolanda Profos, az OECD fejlesztési segélyügyekben illetékes szakértője szerint nem csak arról van szó, hogy az ígéretet be kell tartani "A fejlesztési együttmüködési munka terén a kisebb országok politikailag nevet szerezhetnek maguknak és kiemelkedhetnek. A prominensebb adakozók pedig nagyobb befolyással is bírnak a nemzetközi szintéren"- fejtegette Profos, aki szerint ezért Ausztriának többet kéne beadnia a közösbe.
Az OECD a befolyó összegek egy részét fejlesztési segélyre költi, de ebből finanszírozzák a menekültek támogatását és bizonyos oktatási költségeket is. A konkrét fejlesztésre fordítandó összeg Ausztria esetében a jelenlegi 100 millió euróról vélhetően tovább csökken három év múlva, az OECD pedig azt ORF jelentése szerint szkeptikus Bécs ellenkező irányú ígéreteivel szemben.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.