Amennyiben a gazdasági-pénzügyi folyamatok nem fordulnak kedvezőbbre, az idén 8,8 százalék lehet a GDP-arányos költségvetési hiány, szemben a 7,5-7,6 százalékos célkitűzéssel.
A görög pénzügyminisztérium a múlt héten közölte, hogy az idei első hét hónapban 1,9 milliárd euróval csökkentek a költségvetési bevételei a tavalyi azonos periódushoz képest, miközben a kiadások 2,7 milliárd euróval emelkedtek.
A görög GDP tavaly 4,5 százalékkal zsugorodott és a legújabb becslések szerint az idén további 5,0-5,5 százalékkal csökken.
Eközben tovább folyik a vita a görög-finn megállapodásról, mely szerint Finnország kizárólag biztosítékok fejében hajlandó támogatást nyújtani Athénnek. A finnek által kért görög biztosíték semmi másról nem szól, mint az eurózóna alapelvének számító pénzügyi felelősségvállalás védelméről - mondta az ország EU-s ügyekkel foglalkozó minisztere. Azt azonban elismerte, hogy a finn eurószkeptikusok közrejátszottak az ajánlat alakításában.
A finnek kérése láncreakciót gerjesztett és immár Ausztria, Málta, Hollandia, Szlovákia és Szlovénia is biztosítékokat követel a mediterrán országtól. A vita azonban veszélybe sodorhatja az új mentőcsomag tető alá hozását az eredeti céldátumig, vagyis szeptember végéig; miközben elemzők egész hada lesi feszülten a jeleket, amelyek esetleg a krízis elmélyülését vetítik előre.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.