A Pravda című baloldali napilap úgy látja: az a tény, hogy a lengyel szakszervezetektől kikölcsönzött Szolidaritás néven a kormányellenes tüntetők ernyőszervezetet alakítottak, "világosan mutatja, hogy úgy, ahogy a nyolcvanas években, most is a kormány megbuktatására megy ki a játék". Elemzőkre hivatkozva, a lap azt írja: nem valószínű, hogy az utca nyomására Orbán Viktor változtatna politikáján.
A liberális Sme napilap "Utcán Orbán hívei" cím alatt kommentárban is foglalkozik a tüntetéssel. Peter Morvay, a szerző szerint a tüntetőknek igazuk van abban, hogy "a kormány gazdaságpolitikájának nagyobbik része - beleértve azt a részt is, amely állítólag a gazdaság megmentésére szolgál - dilettáns és kaotikus". Igazuk van abban is, hogy mindezt a kormány és a miniszterelnök "autoriter módon" érvényesíti, nem konzultál sem az ellenzékkel, sem a szociális partnerekkel, s a nem kormánypárti szakértőket sem hallgatja meg.
Az újság ugyanakkor rámutat: a most Orbán távozását követelő szakszervezeti vezetők ugyanazok az emberek, mint azok, akik Orbánt korábban hatalomra segítették, amikor közösen megakadályozták és elutasították a reformokat, holott azok akkoriban még kevésbé lettek volna fájdalmasak, mint ma.
Azok többsége, akik ma a miniszterelnököt szidják, korábban aktívan segített neki terjeszteni a "téveszméket", miszerint lehetséges tovább élni az "elhízott állammal és a nem hatékony közkiadásokkal". Ezek az emberek abban bíztak, hogy istenadta joguk megtartani a Kádár-korszak vívmányait, amelyekre oly büszkék voltak, holott azok a nyugati kölcsönökön alapultak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.