A miniszterelnök szerint ütközésekre, vitákra kell felkészülni, a kormánynak pedig határozott fellépésre, okos megegyezésekre lesz szüksége. Hozzátette: Európában nagy és mély átrendeződés zajlik, késhegyre menő érdekérvényesítési verseny folyik az országok között annak érdekében, hogy minél előnyösebb pozícióból várhassák a válság elmúltát követő időszakot.
Megjegyezte, hogy Magyarország jövője az EU-n belül van, és a kormány továbbra is az unió bővülésének erőteljes szószólója, de továbbra is elutasítja, hogy Brüsszel kettős mércét használjon.
A kormányfő egyúttal javasolta az Országgyűlésnek, hogy fogadja el a fiskális paktumhoz való csatlakozásról szóló határozati javaslatot. Ezt azzal indokolta, hogy elhárultak azok az akadályok, amelyek a szorosabb pénzügyi integrációt és uniós felügyeletet jelentő paktum aláírása ellen szóltak.
Egyrészt világossá vált, hogy a nem euróövezeti országokra, így Magyarországra is csak akkor lesznek érvényesek az új szerződés rendelkezései, ha majd csatlakoznak az eurózónához. Másrészt kiderült az is, hogy a paktum nem írja elő a Magyarország érdekeivel ellentétes adóharmonizációt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.