Jelentős javulásra a következő hónapokban sem számíthatunk, így az ipari termelés nem fogja segíteni a hazai GDP növekedést, inkább a stagnálást támasztja alá. Amennyiben viszont az autóipar továbbra sem hozza a várt eredményeket, a romló növekedési kilátások kockázatot jelenthetnek a költségvetés számára, ezzel együtt a kockázati felár növekedését és az állampapír hozamok emelkedését eredményezhetik, véli Horváth István.
„Év elején még nagy kérdőjel volt, hogy a Mercedes gyár termelésének beindulása hogyan fogja befolyásolni az ipar teljesítményét. A pozitív hatás a mostani összesített termelési adatokban egyelőre nem jelent meg, hiszen az előző hónaphoz viszonyítva 2,2 százalékos csökkenést, éves szinten is csupán 0,6 százalékos növekedést mutat az ipari termelés volumene” - magyarázta Horváth István.
A szakértő szerint a régiós összehasonlításban is negatív adatok jelentős emelkedése a következő hónapokban sem várható. Ezt támasztja alá, hogy legnagyobb piacunk is romló tendenciát mutat, hiszen a szintén ma publikált adatok alapján tovább csökkent a német feldolgozóipari megrendelések állománya. „A hazai beszerzési menedzser index ugyanakkor továbbra is pozitív tartományban van, ami reményt ad arra, hogy ha emelkedésre nem is lehet számítani, a jelenlegi szint fenntartható” – tette hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.