Hangsúlyozta, 90 milliós lakosságával hazája a térség legnépesebb állama, de összességében Afrikában és az arab világban 1,6 milliárdos piacra léphetnek be innen a befektetők. Utalt arra, hogy a következő három-négy évtizedre hatalmas fejlődést prognosztizálnak Afrikának a szakemberek.
A gazdasági környezet javításáról szólva megjegyezte, a már zajló gazdasági reformprogram egyik eleme a Szuezi-csatorna egy hónap múlva lezáruló fejlesztése, de kitért arra is: egyszerűsítették a befektetések módját, felvették a harcot a korrupció ellen, valamint lépéseket tettek, hogy az eddiginél is több vendéget fogadhasson az idegenforgalom.
Magyar partnereivel nagyon közel voltak egymáshoz az álláspontok, "szinte minden témában egyet tudunk érteni, Magyarország álláspontja közelebb van az egyiptomihoz és sokkal pozitívabb Egyiptomra nézve, mint számos európai országé" - jegyezte meg az államfő.
A térség problémáit az egyes államok nem tudják meg oldani, "egy nagy nemzetközi összefogásra van szükség, amelynek része az arab világ, de része az Európai Unió is" - fogalmazott Abdel-Fattáh esz-Szíszi.
Az egyiptomi államfő szerint az utóbbi hónapokban jelentősen nőtt az európai észvételi szándék a rendezésben. Hozzátette: mindig elsődleges a békés, politikai megoldás.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.