A közleményben emlékeztetnek arra: a kormány és az Európai Beruházási és Újjáépítési Bank (EBRD) idén februárban kötött egyetértési megállapodást azért, hogy a hitelezés felpörgetésével, a pénzügyi közvetítőrendszer megújításával támogatni tudják a gazdasági növekedést a bankok Magyarországon. A kormány elkötelezte magát a bankadó 2016-tól kezdődő, fokozatos kivezetése mellett és vállalta, hogy új pénzügyi szabályozás esetén előzetesen konzultál a pénzintézetekkel.
A megállapodással új fejezetet nyitott a magyar kormány a hazai bankrendszer történetében, amit a Moody''s is elismer. Várakozásuk szerint a bankrendszer bővülését nagyban segíteni fogja a következő években a megállapodásnak köszönhető kiszámítható működési környezet - olvasható az NGM közleményében.
A Moody''s Investors Service pénteken stabilra javította az eddigi negatívról a magyar bankrendszer kilátását, azzal a várakozásával indokolva a lépést, hogy a magyar bankok működési környezete stabilizálódik a következő 12-18 hónapban.
A nemzetközi hitelminősítő közölte: a magyar bankszektor működési kondícióinak javulására számít 2015-2016-ban a viszonylag erős gazdasági növekedés közepette.
A Moody''s szerint a várható javuláshoz hozzájárul az is, hogy változóban van a magyar kormány politikai alapállása a bankszektorral kapcsolatban. Úgy vélik, ennek egyik megnyilvánulása volt az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bankkal (EBRD) februárban aláírt memorandum, amely tartalmazza a bankadó fokozatos csökkentésének tervét is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.