A felmérésekről beszámoló hírügynökségek megjósolhatatlannak tartják az eredményt, mivel a közvélemény-kutató intézetek némelyike a megállapodás támogatóit, más felmérők viszont az ellenzők táborát vélik győztesnek, de az "igen" és a "nem" voksainak előre jelzett aránya alig tér el egymástól, a különbség gyakorlatilag a 3,1 százalékos hibahatáron belül marad.
A Public Issue közvélemény-kutató intézet által készített, a Szirizához tartozó, Avgi című napilapban közölt felmérés azt mutatja, hogy az urnák elé várt görögök 43 százaléka ellenzi a nemzetközi hitelezők által javasolt reformintézkedéseket, 42,5 százalékuk viszont azok elfogadása mellett tenné le a garast, a bizonytalanok aránya pedig 9 százalék.
Döntetlen végeredményt hozott ki saját felmérése alapján az ALCO intézet, amely a Proto Thema című napilap hasábjain az "igenek" enyhe fölényét vetíti előre, eszerint a megállapodást támogatók 41,7, az ellenzők viszont 41,1 százalékot alkotnak, a bizonytalanok aránya 10,7 százalék. Ugyanez az intézmény pénteken a reggeli órákban más eredményt is közölt az Ethnos című lapban, az lényegében szintén a fej fej melletti arányt tükrözi: 44,8 százalékra becsüli az "igen", 43,3 százalékra pedig a várható "nem" szavazatokat. Eszerint a bizonytalanok a megkérdezettek 11,8 százalékát teszik ki.
A népszavazáson meglehetősen bonyolult kérdést tesznek fel a szavazópolgároknak. A kérdés így hangzik: "El kell-e fogadni azt a közös tervet, amelyet az Európai Bizottság, az Európai Központi Bank és a Nemzetközi Valutaalap június 25-én az Eurócsoport elé terjesztett?" A szavazócédulán ezt követően kifejtik, hogy a terv két részből áll, és feltüntetik a terv két fejezetének címét. Az első a Reformok a folyamatban lévő programok lezárására és azon túl címet viseli, a másodiknak Az adósságok fenntarthatóságának előzetes elemzése a címe. A szavazóknak "nem" és "igen" között kell választaniuk. A két lehetőség közül a "nem" válasz szerepel az első helyen.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.