Magyarország számos részterületen jelentős fenntarthatósági eredményeket ért el, például a népesedéspolitika, a családtámogatások, vagy a prudens költségvetési politika terén, ugyanakkor általánosságban még távol van a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégiában kitűzött célok megvalósításától – tájékoztatta a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács (NFFT) az MTI-t a szervezet csütörtöki ülésen elhangzottakról.
A közlemény szerint a tanács megvitatta a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégia 2015-2016-os éveket bemutató előrehaladási jelentésének szövegtervezetét, a dokumentumot várhatóan a 2017. december 7-ei ülésén fogadja el a tanács.
Az Országgyűlés 2013 márciusában fogadta el a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Keretstratégiát, amely Magyarország hosszú távú nemzetstratégiájának tekinthető – idézik fel a közleményben. A keretstratégia számba veszi a nemzeti erőforrásokat, értékeli az állapotukat, alternatívákat javasol azok megőrzése és fejlesztése érdekében.
A Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács az első előrehaladási jelentést 2015-ben készítette el a 2013-14-es időszakot értékelve. A kétévente rendszeresen készülő előrehaladási jelentés célja, hogy indikátorok és minőségi elemzés segítségével nyomon kövesse a nemzeti erőforrások állapotát, leltárba szedje az elmúlt kétéves időszakban kezdeményezett, megvalósított társadalmi válaszlépéseket, intézkedéseket.
Az Országgyűlés 2007-ben döntött a Nemzeti Fenntartható Fejlődési Tanács létrehozásáról, amely a fenntartható fejlődés kérdéskörben egyeztető, véleményező, javaslattevő testület. A 30 tagú tanácsban képviselettel rendelkeznek a gazdasági érdekképviseleti szervezetek, a szakszervezetek, az egyházak, a tudomány és felsőoktatás intézményei, a nemzetiségek, a parlamenti frakciók és a kormány is. A tanács tagjainak negyedét társadalmi, civil szervezetek delegálják. A tanács élén az Országgyűlés mindenkori elnöke áll.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.