A központi írásbeli vizsgát szervező iskola köteles fogadni minden hozzá forduló tanuló jelentkezését. A XVII. kerületi Kőrösi Csoma Sándor Általános Iskola és Gimnáziumban lapunknak azt mondták, érdemes személyesen bevinni az intézményekbe a jelentkezési lapot.
A budapesti nyolcadikosok 126 intézményben írhatnak felvételit. A hat évfolyamos gimnáziumba jelentkezők 29 helyszínből választhatnak, a nyolc évfolyamost választók 16-ból. Nógrád vagy Veszprém megyében viszont csak a kilencedikbe jelentkezők tudnak felvételit írni, mégpedig Nógrádban 5, Veszprémben 14 iskolában. Kilencedikbe országszerte 517, hatosztályos gimnáziumba 80, nyolcosztályosba 60 iskolában lehet központi írásbeli vizsgára jelentkezni.
A diákok január 20-án írják meg a 45-45 perces központi írásbelit magyarból és matematikából. Ha a diák január 20-án beteg, akkor inkább ne írja meg aznap a dolgozatot, hanem majd az egy hét múlva esedékes pótfelvételi eljárás keretében – javasolták lapunknak iskolaigazgatók.
Tavaly 646 nyolcadikos diák, 277 hatodikos és 249 negyedikes választotta a pótnapot. Összesen közel 62,4 ezren írtak központi felvételit. A diákok magyarból és matematikából 50-50 pontot szerezhetnek. A nyolcadikosok tavalyi magyarátlaga 31,2, a matematikaátlag 20,4 pont volt, a végzősök átlaga pedig 51,7 pont. Az utóbbi tíz évben 2016-ban volt a nyolcadikos diákok teljesítménye a leggyengébb: átlagosan 47,6 pont (matematikából 18,5, magyarból 29 pont). Tavaly a negyedikesek szerepeltek a legjobban, a két előbbi tárgyból együtt átlagosan 68,7, a hatodikosok 56,1 pontot kaptak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.