A mai nap szemtanúi vagyunk annak, hogy a globális megatrendek, és azok közül is talán az egyik legmeghatározóbb, a technológiai fejlődés, vagy más néven digitalizáció, milyen mértékben határozza meg a mindennapi életünket
– fogalmazott Szigeti Ádám köszöntőbeszédében.
A helyettes államtitkár kiemelte, a magyar gazdaság az Európai Unió legnyitottabb gazdasága, ami azt jelenti, hogy ide érkezik be arányosan az unió összes tagországa közül a legtöbb külföldi működő tőke. A nemzetközi cégek pedig a technológiájukat is magukkal hozzák az országba, új kihívásokat állítva a munkaerőpiac elé. Ennek következtében
a munkaerőnek is lépést kell tartania a technológiai fejlődéssel, akárcsak az oktatásügynek és a kutatás-fejlesztésnek, aminek biztosítása állami feladat.
Szigeti Ádám hangsúlyozta, hogy a most készülő tudománypolitikai stratégiának, amely a 2021-2030 közötti időszakra fogja megjelölni a célokat és feladatokat, az a két célkitűzése van, hogy Magyarország a digitalizációnak, a globális versenyképesség átalakulásának a nyertese legyen és, hogy ezen belül is a magyar kis- és középvállalkozások, valamint a magyar emberek nyerjenek a legtöbbet ezzel.
Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes elmondta, a rendezvényen részt vevő egyetemek, vállalatok, kutatóintézetek célja, hogy bemutassák mit rejt a jövő, mik azok az innovációk, amelyek a következő években, évtizedekben fogják meghatározni az emberek életét.
Budapest számára azért fontosak ezek a szereplők, innovációk, okosfejlesztések és szolgáltatások, mert egy olyan város megteremtése a cél, amely a lehető legjobb életminőséget biztosítja lakói számára
– fűzte hozzá.
A második alkalommal megrendezett Tudományok Fővárosa főszervezője, Bartók Marcell, a Vízió Budapest tudománykommunikációs ügynökség vezetője köszöntőjében hangsúlyozta, hogy Magyarország egyik legfontosabb nyersanyaga a felnövekvő nemzedékek agya. Mint fogalmazott, az ilyen eseményeknek épp az a célja, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését a tudományos, technológiai, mérnöki és matematikai területek iránt.
A vasárnapi ingyenes rendezvényen a tudományos előadások mellett több mint negyven kiállító várja a látogatókat,
akik találkozhatnak humanoid robotokkal, végigizgulhatnak egy nemzetközi drónversenyt, benevezhetnek a meteorit-simogatóba, kipróbálhatnak védőruhába öltözve egy sugárkaput és még masszázst is kaphatnak egy igazi holdrovertől.
A helyszínen élen járó hazai nagyvállalatok, startup cégek, fiatal kutatók, főiskolák és egyetemek mutatják be tevékenységüket. A rendezvény fővédnöke Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, főtámogatója az MVM Paksi Atomerőmű.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.