Tárcánk egyik célkitűzése az embargó feloldásáig az embargó által nem érintett termékek exportjának fellendítése – emelte ki Nagy István. A miniszter hangsúlyozta, a magyar mezőgazdasági vállalatok nem hagyták el az orosz piacot 2017-ben sem, sőt bővítették oroszországi jelenlétüket. Az idei év során további magyar vállalatok befektetéseinek és projektjeinek megvalósulására lehet számítani – tette hozzá.
Hangsúlyozta, hogy
Oroszország importkiváltási programjához kapcsolódva Magyarország nyitott a közös vállalatok alapítására, főként a mezőgazdasági és élelmiszeripari technológiai transzferre és know-how átadására fókuszálva.
Nagy István megjegyezte, hogy nagy lehetőséget lát az együttműködésre a tejfeldolgozás területén is a Magyar Tejgazdasági Kísérleti Intézet részvételével, hiszen a tejfeldolgozás az orosz fél számára kiemelkedő ágazat.
A miniszter kiemelte, hogy a magyar állat- és növényegészségügyi hatóságok munkája meghaladja az európai átlag színvonalát. A magyar élelmiszerlánc-biztonsági stratégiának köszönhetően
a magyar feldolgozott termékek magas minőségűek, ezért a prémium élelmiszerek terén lehetőség van a kereskedelmi kapcsolatok élénkítésére.
A miniszter kérte továbbá partnerét, hogy az orosz szakhatóság gyorsítsa meg a jelenleg működő engedélyezési eljárásrendet, amihez a magyar fél minden szükséges segítséget megad.
Oroszország és Magyarország között az agráriumban szoros együttműködés a vetőmag, a tenyészállat és tenyészbaromfi, a mezőgazdasági technológiák területén. További cél az együttműködések fejlesztése a kertészeti szaporítónyagok, faiskolák, gyümölcsösök telepítése, virológiai laborok, növényvédelmi innovációk terén.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.