Magyarország a negyedik legnagyobb éves és negyedéves GDP-növekedést érte el az Európai Unióban. A harmadik negyedévben szezonális kiigazítással az előző negyedévhez képest 0,2 százalékkal nőtt az euróövezet 19 tagállamában a bruttó hazai termék (GDP) és 0,3 százalékkal az Európai Unió 28 tagállamában.
Az első és a második negyedévben az euróövezetben 0,4 százalék, az EU-ban pedig 0,4 majd 0,5 százalék volt a szezonálisan kiigazított negyedéves GDP-növekedés.
Az euróövezetben a harmadik negyedévben elért 0,2 százalékos növekedés négy éve, 2014 második negyedéve óta a legalacsonyabb.
Az egy évvel korábbival összevetve a harmadik negyedévben az euróövezetben 1,6 százalék, az EU-ban 1,8 százalék volt a GDP-növekedés a harmadik negyedévben.
Mindkét térség GDP-növekedési üteme folyamatosan csökken.
Az euróövezet éves GDP-növekedése a 2017 negyedik negyedévi 2,7 százalékról az idei első negyedévben 2,4 százalékra, a másodikban 2,2 százalékra csökkent. Az EU-ban a tavalyi negyedik negyedévben 2,6 százalék, az idei elsőben 2,3 százalék, a harmadikban pedig 2,1 százalék volt az éves GDP-növekedés.
A bruttó hazai termék négy országban zsugorodott a harmadik negyedévben az előző negyedévhez képest: Litvániában 0,3 százalékkal, Németországban és Svédországban 0,2 százalékkal és Olaszországban 0,1 százalékkal.
A legnagyobb éves növekedést Málta érte el a harmadik negyedévben, 7,9 százalékosat. A lengyel éves GDP-növekedés 5,7 százalék volt a harmadik negyedévben, a lettországi 5,3 százalékos, a magyar a rangsorban a negyedik legnagyobb, 5,2 százalékos, a szlovén 5 százalékos, a szlovák 4,5 százalékos, a román 4,1 százalékos.
A harmadik negyedévben három és fél éve a legkisebb mértékben nőtt, de így is rekordot ért el a foglalkoztatottak száma az euróövezetben az Európai Unió statisztikai hivatala, az Eurostat pénteken közzétett kimutatása szerint.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.