Washington „koholt vádakkal igyekszik visszavetni” a kínai vállalatok természetes technológiai fejlődését
– jelentette ki a pekingi külügyminisztérium szóvivője, Keng Su-ang (Geng Shuang) visszautasítva azokat a vádakat, miszerint a kínai hatóságok kémkedésre tudnák felhasználni a kínai mobil hálózatiberendezés-gyártó cégek eszközeit. A külügyi szóvivő szerint az Egyesült Államok „kétszínű, becstelen és inkorrekt megfélemlítést” alkalmazva „politikai porondra terelte” Kína gazdasági sikereivel szembeni kifogásait.
Mike Pence amerikai alelnök szombaton a müncheni biztonságpolitikai konferencián kijelentette:
a Huawei és más kínai távközlési technológiai cégek berendezései lehetővé teszik Peking számára, hogy „hozzáférjen minden adathoz, amellyel hálózati eszközeik érintkezésbe kerülnek”.
Felszólította az európai kormányokat, hogy ötödik generációs távközlési tendereikben „vegyék komolyan a Huawei és hasonló cégek által képviselt biztonsági veszélyt” és
zárjanak ki minden olyan céget a versenyből, amelyek kockáztatják távközlési rendszereink biztonságát.
Az Egyesült Államok konkrét bizonyítékokat nem hozott fel állításának alátámasztására. Kormányzati beszerzéseiből a kínai vállalatoktól a hírszerző szervezetekkel való együttműködést megkövetelő törvényre hivatkozva zárta ki a Huaweit. Példáját már több nyugati kormány is követte. Aggodalmaik szerint a törvény lehetővé teszi, hogy kínai technológiai cégek hatósági utasításra a távközlési hálózaton forgalmazott adatokhoz hozzáférést biztosító „hátsó bejárattal” (backdoor) lássák el berendezéseiket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.