A lap megemlíti, hogy több mint százezren mártóztak meg Keszthely városi strandján, a Helikonon, a Libáson pedig 60 ezren fordultak meg az eltelt három és fél hónapban. Jövőre Keszthelynek is lesz kutyabarát fürdőhelye, így több házi kedvenccel érkező nyaralóra számítanak.
A szigligeti strandot idén nyáron 130 ezer vendég kereste fel, akik 82 millió forinttal gyarapították a helyi önkormányzat költségvetését. Alsóörsön megmaradt a 2018-as látogatószám-rekord, ez 130 ezer, idegenforgalmi adót gyarapító vendégéjszakát jelent.
Balatonfüred Esterházy- és Kisfaludy-strandján az idei nyári szezonban 7-8 százalékos vendégforgalom-csökkenés történt, de így is 330 ezren mártóztak meg a két helyen. A város büdzséjét 40,5 millió forinttal gyarapította a település keleti és nyugati strandja, a balatonlellei Napfénystrand és élményfürdőt pedig szeptember közepéig 160 ezernél is többen keresték fel. A Balaton elsőként kiépített fövenyes strandja és kétmedencés élményfürdője 111 millió forintos jegybevétellel zárta a szezont.
Siófok idén is jól teljesített, a város gamászai strandjának pénztáránál 20 ezer, a sóstóin 45 ezer, a nagystrandin 200 ezer jegyet adtak el a nyári üdülési szezonban. Az év elejétől augusztus végéig 126 ezren keresték fel a Siófoki Galerius Élményfürdő és Wellness-központot, a három nyári hónapban pedig 80 ezren látogattak el a négy évszakos turisztikai létesítménybe.
Zamárdiban ezen a nyáron is csúcsra járatta a strand- és rendezvényforgalmat a város önkormányzata, jövőre pedig új színfolttal gazdagítják a tó legnagyobb ingyenes fürdőhelyét. Nemrégiben ugyanis 430 millió forintból elkészült a strand tengelyében egy 150 négyzetméter alapterületű, tetőteraszos, állandó kiállításokra és rendezvényekre alkalmas épület.
A Balaton fő turisztikai terméke a vízparti, családi üdülés, ezért a térség jövőbeni sikeres pozicionálása szempontjából kulcsfontosságú a strandok minőségi fejlesztése. A Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) a Kisfaludy turisztikai fejlesztési program keretében 2017 tavaszán indította el strandfejlesztési támogatási konstrukcióját, lehetőséget kínálva a balatoni településeknek is arra, hogy átvezessék fürdőhelyeiket a XXI. századba. Eddig a Balatonnál összesen 38 kisebb-nagyobb településen támogatta az MTÜ mintegy 55 strand fejlesztését, együttesen 1,858 milliárd forintból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.