BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megszenvedik a világcégek a koronavírust

Sorra jelentik be a globális nagyvállalatok, hogyan reagálnak a koronavírus-járvány okozta kihívásokra.

Egyre több globális nagyvállalat kénytelen reagálni a koronavírus-járványra, sorra érkeznek a bejelentések a kínai gyártósorok meghosszabbított zárvatartásáról és az ellátási láncban felmerülő nehézségekről. Az érintett cégek részvényei vegyesen reagálnak, az árupiaci trendeket is a koronavírussal kapcsolatos hírek határozzák meg.

A határidős nyersolajjegyzések 2,5 százalékkal emelkedtek arra a hírre tegnap, hogy az egyik kínai egyetem kutatói két, a koronavírus ellen hatékonynak bizonyuló szert állítottak elő, délután Genfben

az Egészségügyi Világszervezet viszont cáfolta a sajtóértesüléseket, amelyek szerint áttörő jelentőségű gyógyszereket fedeztek fel az új, koronavírussal fertőzött betegek kezelésére.

Fotó: Getty Images

Folytatódott, sőt gyorsuló ütemre váltott a dollár hét elején kezdődött erősödése, az euró-dollár keresztárfolyam egészen az 1,1-es szintig ereszkedett le. Ez kritikus kulcsszint, november óta már három alkalommal is visszapattant innen a kurzus. Csaknem 1 százalékos pluszban nyitottak az amerikai tőzsdék, a vezető európai indexek is kizöldültek.

A csökkenő kereslet miatt hongkongi járatainak február 20-ig tartó felfüggesztéséről határozott az American Airlines, a piac 1,5 százalékos emelkedéssel díjazta a lépést.

E hét szombatjától hasonlót lép

a United Airlines is, amelynek papírjai 2,3 százalékkal erősödtek. Eddig már két tucat légitársaság függesztette fel vagy korlátozta a Kínába indulói járatait.

Nagyot, 2,7 százalékot meneteltek tegnap a kínai Cathay Pacific Airways részvényei arra a hírre, hogy a cég kényszerszabadságra küldte 27 ezer alkalmazottját, a kialakult körülmények súlyosságát pedig már a 2009-es pénzügyi válságéval megegyezőnek ítéli. Lépett a francia Airbus is, a vírus miatt bezárja a Tiencsinben található összeszerelő üzemét, eddig itt készült például az A320neo típusú repülőgépek törzse. A társaság keresi az alternatívát a gyártás pótlására, ezt vagy Európában, vagy pedig az alabamai üzemükben tehetik meg.

 

A teljes cikk a Világgazdaság csütörtöki számában olvasható

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.