BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Az autóipar legnagyobbjainak kihívásaira keresik a választ

A Siemens és az autóipar is várja az innovátorokat.

Idén ősszel az autóipar legnagyobbjainak kihívásaira keresi a választ a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Design Terminal közös kezdeményezése, amelyhez olyan nagyvállalatok csatlakoztak, mint az Audi Hungaria, a Continental, a Jaguar–Land Rover és a Thyssenkrupp. A HIPA Innovation Bootcamp – powered by Design Terminal célja, hogy lendületet adjon az autógyártás mamutcégei és feltörekvő vállalkozások közötti együttműködéseknek.

A felhasználói élmény mellett az önvezetés, az autóközi kommunikáció, a szimuláció, a fenntarthatóság, a szoftverfejlesztés, a hatékonyság és az extra kényelem a toborzás kulcsszavai.

Már létező vagy könnyen a kihívásokra szabható megoldásokat várnak a szervezők szeptember 19-ig. A háromnapos innovációs program során szakértő mentorok segítik workshopokon és egyéni mentorálásokon a startupokat abban, hogy valódi megoldásokat hozzanak létező autóipari kihívásokra. A résztvevők a termékfejlesztés mellett komoly piaci validációra tehetnek szert, a végső cél pedig a nagyvállalati együttműködés.

Fotó: dpa Picture-Alliance/AFP

A Siemens is várja az újítók ötleteit az innovációs versenyére. A gazdaság zöldátalakításában, a fenntarthatóság fokozásában a digitális technológiákra építő, közös innováció kiemelt szerepet kap. A Siemens ennek szellemében hirdette meg globális versenyét. Bárki jelentkezhet szeptember 21-ig, akik a valós életből vett, létező kihívások megválaszolásához adhatnak ötleteket. Ilyen megoldásra váró probléma például a túlfolyás kockázatának előrejelzése és elkerülése a városi csatornahálózatokban, amelyek a klímaváltozás következtében gyakoribbá váló, hirtelen lezúduló nagy mennyiségű csapadék idején kapacitásuk határához érnek. Hasonló kihívás az áramfogyasztás mintáinak pontosabb megértését segítő megoldások, valamint új modellek fejlesztése, amelyekkel jobban kiaknázhatók az okos áramhálózatok lehetőségei a szénmentes, fenntartható áramellátásra való áttérésben. De nevezhetnek az újítók olyan megoldásokkal is, amelyekkel az okosgyárak csökkenthetik szénlábnyomukat, vagy folyamataikban több mindent újrahasznosíthatnak.

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.