Csaknem egymilliárd forintból fejleszthetik az Árpád Gyógy- és Strandfürdőt Békéscsabán, miután az önkormányzat az uniós támogatásból nyert 950 millió forint nagy részét erre tervezi fordítani – közölte a projekt koordinálásáért felelős Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. az MTI-vel.
a Terület- és településfejlesztési operatív program Plusz keretéből elnyert forrásból
A tervek között szerepel a zöldfelület revitalizációja, öntözőrendszer telepítése, az uszoda környezete, továbbá az öltözők felújítása, festés, burkolás, valamint az egységes arculat megteremtése is.
Az elnyert támogatásból terveznek néhány fejlesztést a Munkácsy-negyedben is, elsősorban a negyed egységes arculatának megteremtéséért, a marketingelemek erősítéséért.
Tervben van, hogy Munkácsy-feliratú térkőburkolatokat építenek be, Munkácsy-negyed-zászlókat és -táblákat, valamint Munkácsy Negyed/Békéscsaba óriásfeliratot helyeznek ki.
A kivitelezést később kezdik el, egyeztetni kell a fürdőben működő sportklubokkal is
– jelezte Szarvas Péter polgámester a közösségi oldalán.
Egymilliárd forintot fordított a város a legfontosabb turisztikai vonzereje felújítására,
tegnap adták át a Gyulai Várfürdő átalakított főépületét.
Az 1959. május 1-jén megnyílt Várfürdő vizét 1970-ben minősítették gyógyvízzé, akkor már évi egymillió látogatója volt.
A városvezetés célja, hogy erősítsék a város négy évszakos jellegét, a turizmus közvetve vagy közvetlenül több ezer ember megélhetését biztosítja a Békés vármegyei településen.
Hamarosan elkezdik Gyulán az 1833-ban épült lovarda felújítását, és szeretnének egy új termálfürdőt is építeni – írta az MTI.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.