A Budapesti Műszaki Főiskola (BMF) Keleti Károly Gazdasági Kara (KGK) hallgatóinak négyötödét biztos állás várja a diploma megszerzését követően. A főiskola dékánja szerint ennek számos oka van: a piaci szereplőkkel kialakított szoros gyakorlati együttműködés, kiváló oktatók, a hasznos külföldi csereprogramok, valamint a kiemelkedően jó intézményi felszereltség. Medve András szerint piacképes, megbízható tudást nyújtanak a fiataloknak. Az intézményvezető kiemelte: a KGK műszaki menedzser szaka legutóbb az első tíz legkeresettebb szak között volt.
Az eredményt évek alatt, tudatos munkával alapozta meg a BMF KGK. A gyakorlati félév során a hallgatók hetente négy napot a legélesebb piaci körülmények között töltenek egy-egy vállalatnál. Így nem csupán betekintést nyernek a valós versenyhelyzetbe, hanem lehetőséget is kapnak, hogy bizonyítsák képességeiket. A megoldás eloszlatja a pályakezdők iránti bizalmatlanságot, ezért a végzős fiatalok túlnyomó többsége már a diploma átvétele előtt számíthat munkahelyre. Ezt a rendszert továbbfejlesztette a KGK kooperatív képzés kiegészítő modulja, amelyben már a szakdolgozatot is a gazdasági társaságnál valós kérdéskörről írja a hallgató. A piaci szereplőkkel történő együttműködésen túl a kar a képzések kialakításában is sikeres: a 2008-ban indult vállalkozásfejlesztés MSc szak országosan első a mesterszakokra jelentkezettek és a felvettek száma alapján is.
Dicsérik az eredményt
A Személyzeti Tanácsadók Magyarországi Szövetségének (SZTMSZ) elnöke elismerését fejezte ki a ritka eredményt illetően, ugyanis hiába van nagy szükség a piaci igényeken alapuló oktatásra, a magyar felsőoktatás nagy része még messze jár ettől. Csaposs Noémi szerint Magyarország számára különösen fontos, hogy a hazai felsőoktatási intézmények a munkaerő-piaci keresletet figyelembe vegyék, különben az ország versenyképessége tovább romlik. Tőlünk nyugatabbra már általános, hogy a végzősök vezető vállalatoknál már éles gyakorlati problémák megoldásában vesznek részt, nálunk azonban a fiatalok sokszor kapnak hasznavehetetlen diplomát a kezükbe, ezért a Keleti Károly Gazdasági Kar a lehető legjobb úton jár – mutatott rá az SZTMSZ elnöke.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.