BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Sikeres a kkv-hitelezés

Továbbra is támogatja a kormány a Széchenyi-kártyát

A napokban elérte a Széchenyi-kártya a 700 milliárd forintos hitelkihelyezést – jelentette be Krisán László, a Ka-VOSZ Zrt. vezérigazgatója, amikor átadták a százhúszezredik kártyát.

Az eseményen Varga István gazdasági miniszter bejelentette: jövőre is megmarad a konstrukció állami garancia- és kamattámogatása.
Válságban és a nélkül a Széchenyi-kártya kiállta az idő próbáját, így továbbra is fontos eszköz a kis- és középvállalkozások finanszírozásában – summázta Oszkó Péter pénzügyminiszter, hozzátéve: a kkv-ket érintő intézkedések egyik legsikeresebb elemének bizonyult az elmúlt években.

A jelenlegi kormány további eszközökkel is igyekszik segíteni a szektort – mondta, példaként említve a tételes egészségügyi hozzájárulás eltörlését, a munkáltatók járulékának 5 százalékpontos csökkentését, az adminisztráció egyszerűsítését, valamint a társasági és különadózás átalakítását.

A Széchenyi-kártya sikerességét többek között annak köszönheti, hogy életszerű, így a mindennapokban is jól hasznosítható – erről már Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke beszélt. Az ország 280 pontján lehet találni kártyaigénylő és -felvevő helyet, azaz tíz kilométeren belül bárki hozzájuthat.

A válság alatt sokkal több kkv igényelt Széchenyi-kártyát, mint korábban, miközben a bankok kevesebb hitelt helyeztek ki, s szigorítottak a feltételeken. Az igénylések száma ez év első felében 13 százalékkal nőtt, a kihelyezett hitelkeret nagysága a fél év végéig elérte a 656 milliárd forintot.

A konstrukciót egyébként 2002-ben indította el a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége és az MKIK. Ma a Széchenyi-kártya pénzügyi hátterét a magyar takarékszövetkezeti hálózat, az Erste Bank, az MKB Bank, az OTP Bank, a Takarékbank és a Volksbank adja. Az induláskor egyszázalékos állami kamattámogatás járt a konstrukcióhoz, 2008-tól kétszázalékos. A kártyához három hét alatt, minimális adminisztrációval, jellemzően jelzálogbiztosíték-felajánlási kötelezettség nélkül lehet hozzájutni.

Jubileumi kártyatulajdonosok
(A 120 ezredik Széchenyi-kártyát átvevő vállalkozók)
Jakab Gábor Miklós – a Jakab-Kerámia Kft. ügyvezető igazgatója
Fekete Dezső István – egyéni vállalkozó
Kuti József László – egyéni vállalkozó
Matuszka Ferenc Sándor – a BF-System Építőipari Kft. ügyvezető igazgatója
Zsótér Edit Eszter – egyéni vállalkozó

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.