Az elmúlt hetekben egyre magasabbra srófolták fel a várakozásokat az elemzők, a konszenzus szerint 3,3 százalék lehet a várt érték éves szinten, ehhez képest viszont meglepő, hogy a Goldman Sachs hirtelen belenyúlt modelljébe, és 2,7 százalékra rontotta az eddig 3 százalékos saját várakozását, mondván, a tartós fogyasztási cikkek megrendelés állománya nem olyan ütemben emelkedett, mint azt ők várták.
Mindenesetre fontos eleme lesz a GDP adatnak a vállalati készletek állományának alakulása, amivel kapcsolatban szintén elég eltérőek az álláspontok, ezért van nagyobb szórás a várakozásokban. Az biztos, hogy a nyári roncsautó programnak lesz pozitív hatása az adatra, de annak szeptemberi lezárása már most jelentősen csökkentette a tengerentúli autóértékesítést.
Bármilyen számot is hoznak ki, könnyen lehet kozmetikázni, pláne, hogy a végleges adatot csak hetek múlva tudjuk meg, de az biztos, hogy a munkaerőpiacon és a fogyasztásban egyáltalán nem látni az élénkülés jeleit, a lakáspiacon is csak az állami adókedvezmények jelentettek bizonyos "felhajtóerőt".
Újra felpörögnek a vállalati gyorsjelentések, hisz több iparág prominens képviselője is közzé teszi negyedéves számait. Az amerikai piacnyitás előtt a Colgate-Palmolive (várt EPS: 1,11 dollár), Procter&Gamble (várt EPS: 99 cent) duó, a telekommunikációs szegmensből a Motorola (várt EPS: 1 cent) és a Sprint-Nextel (várt EPS: -10 cent), az olajiparból az ExxonMobil (várt EPS: 1,03 dollár), a kiskereskedelemből pedig az Office Depot (várt EPS: -10 cent) elmúlt negyedévének teljesítménye lát napvilágot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.