A BayernLB-nél ugyanakkor lapunk kérdésére közölték: a tartományi bank továbbra is a korábban megfogalmazott célt követi, vagyis középtávon, tehát 2013-ra az MKB Banknak el kell elérnie a tőkepiaci érettséget. (A hazai hitelintézet részvényeit az anyabank szándékai szerint a német tőzsdére vezetnék be.)
A BayernLB persze egyáltalán nincs könnyű helyzetben: a bajor államtól 10 milliárd eurós friss tőkét kapott bankcsoportnak 2013-ig újra kell fókuszálnia működési struktúráját, jelentős létszámcsökkentés mellett. Az unió versenyfelügyeleti szerveként is működő Európai Bizottság ugyanis meg kívánja akadályozni, hogy a gazdasági válság miatt állami segítségre szorult bankok később jogtalan előnyhöz jussanak a krízist külső támogatás nélkül átvészelő társaikhoz képest.
A tartományi bank új vezérigazgatója mindenesetre igen elszántnak tűnik: kijelentése szerint a BayernLB eredményének tartósan pluszba kell fordulnia, hiszen ez elengedhetetlen a reménybeli új tulajdonosok megnyeréséhez. (Stefan Ermisch vezérigazgató-helyettes korábbi bejelentése szerint az adó előtti eredmény már az idén pozitív lehet.) Ez pedig nem lesz könnyű: a BayernLB tavaly 2,62 milliárd, 2008-ban pedig 5,08 milliárd eurós nettó veszteséget produkált.
Az MKB Bank további sorsa nem érdektelen a hazai hitelintézeti piac szempontjából, hiszen meghatározó szerepet játszó versenyzőről van szó. Az univerzális hitelintézetként működő MKB egyébként elég jól viselte a gazdasági válság hatásait, igaz, a 2009-es 6 milliárd forintos adózás előtti eredménye bő negyedével kevesebb a bázisidőszakinál. A csoportszintű mérlegfőösszeg 7,6 százalékkal nőtt tavaly, ez alapján az MKB ismét a második számú szereplővé lépett elő.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.