A versenyzőknek bemutatkozási és tapasztalatszerzési lehetőséget nyújt, a zsűriben helyet foglaló vállalatok vezetőinek lehetőséget kínál fiatal szakemberek megismerésére, a szervezőknek pedig olyan tapasztalatot, amelyet később nagyon sok területen hasznosíthatnak. Ez derül ki a fő szervezők szavaiból.
Mint Dudás Edit és Zsólyom Adriána elmondta: a nyolcfős szervezőcsapat részére a lebonyolítás komoly kihívást jelent, de egyben igen nagy lehetőségeket is a tapasztalatszerzésre, hiszen az egyetem keretein túllépve felelősséget vállalnak a teljes rendezvény zökkenőmentes lefolyásáért. Mindezek mellett megismerkednek az üzleti élet mindennapjaival, hiszen a támogató cégek felkeresése és a szponzorációs tárgyalások is az ő feladataik közé tartoznak. S persze az is jó, hogy a verseny három napja alatt megismerhetik a résztvevőket, akik a meghívott egyetemeket a saját korosztályukból képviselik – mondják.
Nem véletlen, hogy az 1990-ben létrejött EVK Szakkollégium – amely már az I. OEV megszervezésében is részt vett – az elmúlt 11 évben kizárólagos rendezője volt az eseménynek. A Budapesti Corvinus Egyetemnek ez időrendi sorrendben a negyedik szakkollégiuma. Alapítói – közel száz egyetemista – úgy gondolták, szükség van egy olyan szervezetre, amely képes a kevés figyelmet kapó gyakorlati képzés iránti igényeket kielégíteni.
Ebbe a filozófiába illik az OEV megrendezése is. Éppen ezért a következő években is azért dolgoznak, hogy a részt vevő csapatok szakmai ismerete és ezáltal a verseny színvonala az eddigiekhez hasonló ütemben emelkedjen. Mind a két fő szervező azt mondja: hosszú távon azt remélik, egyszer sikerül megvalósítani, hogy a határon túliak köre egy kárpátaljai egyetem csapatával bővüljön, és fenntartani, hogy a meghívott intézmények mindegyike képviseltesse magát.
Kérdésünkre, tudják-e, hogy a részt vevő csapatok tagjai a versenyt követően milyen pályát futottak be, a szervezők azt mondták: statisztikát ugyan nem vezetnek, de egyebek között több példa is van arra, hogy a zsűriként megjelenő szakemberek cége odacsábítja a versenyzőket a diploma megszerzése után. Az idén egyébként a BCG felajánlotta az első helyezett csapat tagjainak, hogy a felvételi eljárásuk első körét a verseny megnyerésével teljesítettnek tekintik. Minden évben a díszvacsora biztosít lehetőséget a zsűritagok és a résztvevők kötetlen beszélgetésére. Az idén a zsűri tagjaként tért vissza Pais Nimród, a verseny szülőatyja.
Szervezőbizottság (EVK Szakkollégium):
Dudás Edit fő szervező
Zsólyom Adriána
fő szervező
Czikora Csilla
Fekete Árpád
Haty Sebestyén
Mészáros Dániel
Nemes Nóra
Virág Csilla
Szervezőbizottság (EVK Szakkollégium):
Dudás Edit fő szervező
Zsólyom Adriána
fő szervező
Czikora Csilla
Fekete Árpád
Haty Sebestyén
Mészáros Dániel
Nemes Nóra
Virág Csilla -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.