Hardy Mihály, a Budapest Airport kommunikációs vezetője az MTI érdeklődésére szerdán elmondta, hogy eddigi információk szerint a Lufthansa csütörtökön a Budapestről 6 óra 25 perckor Frankfurtba, illetve 8 óra 35 perckor Münchenbe induló járatait törölte. A légitársaság csütörtökön a 7 óra 55 perckor Münchenből, illetve 9 óra 15 perckor Frankfurtból Budapestre érkező járatait nem közlekedteti a munkabeszüntetés miatt.
A szakszervezet szerdai közleménye szerint a legtöbb nagy németországi nemzetközi repülőtéren fennakadásokra, járatkimaradásokra lehet számítani. A csütörtöki akcióban várhatóan a frankfurti, a két berlini, a müncheni és a hamburgi repülőtéren dolgozó Lufthansa-alkalmazottak is részt vesznek. Az egyelőre nem ismert, hogy pontosan mikor kezdődik a sztrájk és meddig tart.
A legnagyobb német légitársaság mintegy 33 ezer dolgozóját képviselő szakszervezeti szövetség 5,2 százalékos béremelést követel az alkalmazottaknak a következő két évre, a munkáltató viszont azt javasolja, hogy a béreket fagyasszák be 2015 januárjáig, a heti munkaidőt pedig hosszabbítsák meg egy órával.
A ver.di a bértárgyalások következő, pénteki fordulója elé időzített sztrájkkal azt kívánja nyomatékosítani, hogy elfogadhatatlannak tartja a munkaadó ajánlatát, és nem enged a fizetésemelési követeléséből.
A német repülőtereken egyébként kiemelkedően rosszul kezdődött az év. A reptér-üzemeltető társaságok szövetsége (ADV) szerdai közleménye szerint a január-februári időszakban az utasok száma 3,6 százalékkal, a járatok száma pedig 8,6 százalékkal csökkent az egy évvel korábbihoz képest. Ez a legnagyobb mértékű visszaesés a világgazdasági válság eddigi legnehezebb éve, 2009 óta. Az ADV szerint az utasok és a járatok száma a kedvezőtlen időjárás, a gyakori sztrájkok és a légitársaságok költségcsökkentő programjai miatt esett vissza a németországi repülőtereken az év első két hónapjában.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.