Ne mondjanak le dolgozóik nyelvi képzéséről – a szakképzési hozzájárulás megvonása után is erre bátorítja a cégeket Salusinszky András, a Nyelviskolák Szakmai Egyesületének elnöke. Arról tájékoztatta lapunkat, hogy egyesületük a vállalkozásoknak garantálni tudja: az erre szánt saját pénzük nem vész kárba, garantált minőségű oktatást tudnak biztosítani minden érdeklődő vállalkozás számára.
Miután az Országgyűlés eltörölte azt a lehetőséget, hogy a szakképzési hozzájárulás egy részét a cégek nyelvi képzésre fordítsák, a vállalatok válaszút elé kerültek: vagy szemrebbenés nélkül megszüntetik munkatársaik nyelvoktatását, vagy a rendelkezésükre álló kevés saját pénzből keresnek nyelvi képzésre szolgáltatót a minőségben eléggé „vegyes” piacon, ahol igazán könnyen csalódhatnak, és kedvezőtlen tapasztalatokra tehetnek szert.
A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete az ezzel együttjáró kockázatok kivédésére 10 szakmai szempont figyelembe vételével egy minősítési rendszert alakított ki, amely elnyerte Európai Nyelvi Díjat. Ha ezeket a szempontokat figyelembe veszik a nyelviskola kiválasztásánál, a megrendelőket nem érheti csalódás. A hatékony, mérhető fejlődést ígérő rendszer szigorú minősítési követelményei alapján jelenleg csaknem ötven "Minősített nyelviskola” van (http://www.nyelviskola.hu/cgi-bin/nyelviskola/index.cgi?from=0$amp;view=iskolakereso) Magyarországon. A Nyelviskolák Szakmai Egyesülete azt ígéri, hogy ha kell, szaktanácsadással áll az érdeklődők rendelkezésére, ezzel megkönnyíti a nyelviskolákkal kapcsolatos választást, és jogorvoslati javaslattal segít abban az esetben, ha esetleg egy nem körültekintően választott, problémás nyelviskolával lenne jogi vita.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.