A jelentős növekedés hátterében a hatékonyságjavító intézkedések állnak, így többek között a kapacitás csökkentése, amelynek köszönhetően rekordszintre emelkedett a repülőgépek kihasználtsága. Az IATA jelenleg úgy számol, hogy a légitársaságok az idén 12,7 milliárd dolláros nyereséget termelnek majd. Ez jelentős mértékben meghaladja a márciusi előrejelzést, amely még csak 10,6 milliárd dolláros profittal számolt. Amennyiben helytálló a nemzetközi szervezet prognózisa, az idén a múlt évhez képest 67 százalékkal nő a légicégek nyeresége.
Az idén első alkalommal több mint hárommilliárd embert utaztatnak majd a világ légitársaságai, és a helykihasználtság szintje elérheti a 80,3 százalékos szintet. A jelentős hatékonyságjavulás ellenére is az iparág teljes bevételének – ami várhatóan 711 milliárd dollár lesz az idén – csak az 1,8 százalékát adja majd a nyereség, még az optimistább előrejelzés szerint is. Ezzel kapcsolatban érdemes megjegyezni, hogy 2010-ben például a forgalom 3,3 százaléka volt a profit.
Valamennyi nagy földrajzi régióban nyereséget termelnek majd a légicégek, a legnagyobb profitot az ázsiai társaságok érhetik el, 4,6 milliárd dollárt. Őket követik az észak-amerikai légicégek 4,4 milliárd dolláros adózott eredménnyel. Az európai légitársaságok esetében 1,6, míg a közel-keletieknél 1,5 milliárd dolláros nyereséget vár az IATA előrejelzése. A latin amerikai térség légi fuvarozói 600 millió dolláros profittal számolhatnak, míg Afrikában várható a legalacsonyabb, mindössze 100 millió dolláros nyereség.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.