Mivel az állami üdültetéseket is az utalvány forgalmazásából származó pénzügyi eredmény biztosítja, ezért idén az Erzsébet-táborok is rekord nagyságúra növekednek. „Néhány hete ért véget a pályázati időszak, amelynek során nagycsaládosok, nyugdíjasok, fogyatékkal élők és gyermekek jelentkezhettek üdülési helyszínekre. Az Erzsébet-programban az idén várhatóan a 400 ezredik üdülőt fogják köszönteni” – mondta Nagy Anna. Az Erzsébet-program szóvivője szerint az eddigi szállásfoglalások alapján idén a legnépszerűbb üdülési helyszínek: Siófok, Balatonvilágos, Nyíregyháza és Zánka. A tavalyi felmérések alapján az Erzsébet-program keretében közel 470 ezer vendégéjszakát töltöttek el a nyertes pályázók, ez a teljes hazai belföldi turisztikai forgalom 4,3 százaléka. Példaként említette, hogy egy nehezebb szociális helyzetben élő gyermek egyhetes táboroztatására elkért ezer forint „inkább jelképes összeg”. A tavalyi 3 milliárd után az idén 3,5 milliárd forintnyi támogatást osztanak ki.
A gyerekeknek 58 féle tábort szerveznek, ezek közül 20 újfajta. Ráadásul még az idén megkezdi működését Erdélyben, a Madarasi-Hargitán épülő Erzsébet-tábor. A kísérőkkel együtt a turnusonként 150 fő befogadására alkalmas létesítményt elsősorban a határon túli gyermekek vehetik majd igénybe. A magán és önkormányzati táboroztatók jelentős része azonban nem kimondottan örül az állami üdültetés terjeszkedésének. A Magyarországi Ifjúsági Szállások Szövetsége szerint jelenleg az egyhetes táborok 30 ezer forinttól kezdődnek. „A fő probléma, hogy az olcsó állami üdülőkkel szemben esélytelenek vagyunk a versenyben. Már így is piaci ár alá kellett mennünk ahhoz, hogy életben tudjunk maradni. Hosszú távon azonban a bevételeink nem fedezik a karbantartási, felújítási költségeket” – mondta Greff József, a Csattogó-völgyi üdülőházak vezetője. Szerinte az ifjúsági turizmus versenyképessége érdekében is szükség lenne egy jelentős áfacsökkentésre, konkrétan a 18-27 százalékos kulcs helyett az évek óta remélt 5 százalékos kulcsot javasolta.
A KSH adatai szerint januárban 1524 egység fogadott el SZÉP-kártyát. A belföldi vendégek az év első hónapjában 785 millió forint értékben fizettek ezzel a fizetőeszközzel a szálláshelyeken.
A KSH adatai szerint januárban 1524 egység fogadott el SZÉP-kártyát. A belföldi vendégek az év első hónapjában 785 millió forint értékben fizettek ezzel a fizetőeszközzel a szálláshelyeken. -->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.