A digitalizáció átalakítja az egész gazdaságot és hihetetlen új lehetőségeket tár fel – fogalmazott a CeBIT megnyitóján Angela Merkel. A német kancellár beszélt azokról az erőfeszítésekről, amelyeket Németország tesz a digitális átalakulás érdekében, így többek között a szélessávú internet hozzáférés elterjesztéséről, valamint az induló innovatív vállalkozásokba történő befektetéseket ösztönző adózási és szabályozási környezet megteremtéséről.
A hannoveri CeBIT a világ legnagyobb információs technológiai kiállítása, amely lehetőséget kínál a szektort meghatározó megatrendek és az informatika (IT) jelenének és jövőjének felmérésére.
Az idei kiemelt témák különösebb meglepetést nem okoznak, hiszen az elmúlt 2-3 évben feltűnt, és a következő évtizedet valószínűleg meghatározó tendenciákat választottak ki a szervezők. Így a big data – a keletkező nagy mennyiségű adat kezelése és feldolgozása -, a felhő, a dolgok internete, a közösségi megosztáson alapuló gazdaság, az informatikai biztonság és természetesen a mobilitás lesznek a fő témák ebben az évben a CeBIT-en. Az idén 70 országból mintegy 3400 kiállító vesz részt a rendezvényen, nagyjából annyi, mint 2014-ben, ugyanakkor többen a korábbinál nagyobb standot igényeltek, aminek köszönhetően 6 százalékkal megnő a kiállítási terület.
Az eddiginél nagyobb megjelenésben élen járnak a kínai cégek, amit egyrészt az indokol, hogy 2015-ben Kína a CeBIT partnerországa, de emellett azt is jól mutatja, hogy a távol-keleti ország IT-ipara globális szinten is meghatározó szerepet játszik. A nagy technológiai gyártók is ott lesznek a rendezvényen, bár például a Huawei-nél ezúttal nem a legújabb okostelefonok, hanem a hálózati megoldásaik, valamint az ötödik generációs mobiltechnológiára vonatkozó elképzeléseik játsszák majd a főszerepet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.