A képviselők bármikor feloszlathatják az Országgyűlést, kivéve szükség- vagy rendkívüli állapot esetén - az alkotmány csak erről rendelkezik, a feloszlatáshoz szükséges szavazásról külön nem - számol be a Hírszerző a Független Hírügynokség jelentése alapján.
Nem tiszta ezért, hogy ebben az esetben az összes parlamenti képviselő felének, vagyis 193+1 politikusnak, vagy az éppen jelenlévő képviselők több mint 50 százalékának kell igennel szavaznia a feloszlatáshoz. Kolláth György alkotmányjogász szerint a feloszlatáshoz elég a szavazáskor bent ülő képviselők több mint felének hozzájárulása. Lövétei István alkotmányjogász viszont azt mondta a műsorban: 386 politikussal kell számolni, és legalább 194 "igen" szavazattal lehet az ilyen alkotmányos értékű szavazásokat eldönteni.
Smuk Péter alkotmányjogász a műsorban arról beszélt: ha az alkotmány nem írja elő konkrétan, hogy a képviselők kétharmada vagy az összes képviselő többsége kell egy szavazáshoz, akkor álláspontja szerint elég az egyszerű többség, vagyis a jelenlévő képviselők többsége a feloszlatáshoz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.