"Nem árt tisztázni, hogy mit tud és mit nem tud egy kormány" – szögezte le Gyurcsány Ferenc a Magyar Narancsnak adott interjújában. A miniszterelnök szerint a pénzügyi válság kezelésére számos eszköz áll a kormány rendelkezésére, de a gazdasági válságot már sokkal nehezebb kezelni. A recesszió miatt szűkülő piacokat nem tudja pótolni a kabinet. A miniszterelnök szerint három eszköz áll rendelkezésükre.
Az egyik a belföldi kereslet élénkítése, ami azonban Magyarországon nem járható út, mert az itt megvásárolt áruk nagy része külföldről származik. A másik a beruházásélénkítés, ezt meg is teszi a kormány. Bár az uniós támogatások mennyisége adott, azok elköltésének üteme nem így fel lehet pörgetni a folyamatot. A miniszterelnök szerint a következő másfél évben mintegy 2 ezer milliárd forintnyi beruházást indítanak el. Gyurcsány Ferenc beszámolt az építkezési tervekről is: ezek keretében ezer kilométernyi alsóbbrendű utat építenek meg és 4-500 iskolaépületet újítanak fel.
A munkaerőpiaci problémákról elmondta: a hét elején hivatalába lépő Tukacs István kormánybiztos feladata lesz, hogy konkrét lépéseket dolgozzon ki a munkahelyek megszűnése esetére. Például ha egy gyár bezár, az állam kibéreli a helyiséget és ha egy vállalkozás ott kezd el működni, attól egy éven keresztül átvállalja a járulékokat – ez csak egy szemléltető példa.
A miniszterelnök hangsúlyozta: nem az MSZP volt a reformok akadálya, hanem a jobboldal. Hozzátette: a helyzet megváltozott 2006 óta, ma már sokkal többen látják, hogy komoly változtatásokra van szükség. Gyurcsány Ferenc szerint belátható időn belül (azaz 2011-ig) nincs esély jelentős adócsökkentésre. Mint mondta, szükség van adócsökkentésre, de ez önmagában "nem csodaszer".
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.