A jelenség szinte az összes OECD-tagállamban megfigyelhető, de nálunk kiugró a különbség. A húsz év alattiak nagyobb arányban járnak iskolába, mint a legtöbb országban, és a lemorzsolódás sem vészes.
Negatív példaként említik azonban Magyarországot a tanárok alulfizetettsége kapcsán: a diplomások átlagkeresetének 60 százalékát sem kapják.
Az elemzés legfőbb központi megállapítása: a képzettebbeket kevésbé érintette rosszul a gazdasági válság. A munkanélküliség növekedését így sem sikerült elkerülni, de a különbségek a végzettségi szintek adatai közt nagyok, Magyarország pedig azon államok egyike, ahol kiugró a differencia. Amíg a diplomások munkanélküliségi mutatója alig több mint két százalékkal emelkedett 2008–09-ben, addig az alacsonyabb végzettségűeké közelítette a 11 százalékos növekedést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.